Fórum

Magával a fórummal kapcsolatos kérdések, észrevételek közzétételének helye.
The scene of the questions and remarks regarding the forum itself.

Moderátor: MotoHacker

Re: Fórum

HozzászólásSzerző: Bithunter Dátum: 2007.06.16. 18:04

Szóval amint látjátok gyorsan összekalapáltam ezt az új fórumot.
Nem vagyok egy nagy designer, a tehetségemből és az ötleteimből (ötlettelenségemből) ennyire futotta ami a megjelenést illeti. Ha bárki tud kreativabb lenni, fogékony vagyok minden újításra!
A fórum szerkezete még nagyon képlékeny. Szerencsére itt megvan a lehetőség utólag is mozgatni, törölni, összevonni hozzászólásokat, topicokat. Így nem kell a nulladik percben már kiforrott koncepcióval rendelkezni, majd fejlődik a fórum, ahogy az élet diktálja.
Az általam legfontosabbnak ítélt témákat létrehoztam, de várok javaslatokat új témákra, illetve a meglévők esetleges ésszerűsítéseire!
Nem szeretném túlragozni, hogy külön design, meg szerkezet, stb. témákat nyissak. Itt mindent meg lehet beszélni, ami a fórum technikai részével kapcsolatos.
Köszönöm a segítségeteket!
Ha nem itt, akkor hol? Ha nem ma, akkor mikor?
Bithunter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: pszmdze Dátum: 2007.06.16. 19:44

Profi lett a fórum. Érdemes volt költözni.
pszmdze

HozzászólásSzerző: MotoHacker Dátum: 2007.06.16. 19:52

Hurrá!!! Végre itt az új fórum :D Bravóóóó!!!!! (ide hiányzik egy sörös,újongós,"örülős" figurácska :) )
Nekem kicsit furcsa ez a felület,nagyon a régebbihez vagyok szokva,de nem rossz,majd megszokom.
A sebessége is egész elfogadható...

A sablonokat nem találom,hol tudnám beállítani magamnak,megnézni mik vannak...?
Ezt a sablont tényleg Te kalapáltad vagy valami gyári cuccos?
Én is elkezdtem nézegetni,de arra jutottam kézzel nem is olyan egyszerű egy style-t összerakni,összes alkatrészét megrajzolni,stb. :oops:

A témából nekem még mindíg kicsit túl sok van,de majd megszokom...még mindíg 1000szer jobb mint a régi káosz!!
Talán ez is abból ered,hogy olyan fórumokhoz szoktam,ahol sokmindent látok egyben,reméljük gyorsan növekszik az érdeklődés és kitöltjük a mostantól jóval bővebb "kereteinket" is.

A régiről lemenetett cucc nálam szabadon elérhető tömörítve,linket ide egyenlőre nem dobok rá,amíg eldöntjük akkor mit is kezdünk ezzel és milyen formában.
MotoHacker

HozzászólásSzerző: Bithunter Dátum: 2007.06.16. 20:04

Igen, ez már egy valóban komoly fórum-motor, köszönet érte a phpBB fejlesztőinek!
Az az igazság, hogy mivel a default style is ilyen kékes volt, nem sokat kínlódtam a nulláról indulással, hanem gátlástalanul elloptam az egészet, raktam bele kis C= emblémákat meg site logót, és ez lett a végeredmény. Szóval idegen tollak... :oops: Egyelőre nem is találtam hozzá más sablont.
A témákból el is vehetünk, ha feleslegesnek ítélünk néhányat. Csak a valóban tartalmas dolgokra van szükség. De az a jó, hogy nem kell kapkodni, az érdektelen topicok hozzászólásait egy hónap múlva is át lehet helyezni és a topicot törölni.
Egyedül az adatbiztonságért aggódom kicsit. Amikor telepíteni próbáltam a fórumot, volt hogy órákon át hibásan írta az adatbázist. Újra és újra próbáltam, aztán egyszer csak jó lett. Valami szerver oldali probléma lehetett, de ha gyakran megesik az ilyesmi, félő hogy lépten-nyomon összeomlik majd a fórum. Egyelőre minden nap csinálok mentést az adatbázisról, aztán majd meglátjuk...
Bithunter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Aramir Dátum: 2007.06.16. 20:11

És a legjobb, hogy van "barátok és haragosok" opció :mrgreen:
Aramir

HozzászólásSzerző: MotoHacker Dátum: 2007.06.16. 20:24

Hmm..a 3.0 RC1 még csak béta és "unstable"..
de ha nem lesz vele gond,akkor maradjon ez.
Az adatbázisnak kutya baja,2 napja piszkálom...a fórum már egypárszor fejreállt,de minden esetben én voltam a hunyó :)
A 2.x sablonok nemtudom jók-e ehhez is,abból van egy csomó.
Tegnap jöttem rá,el vagyok a kőkorban maradva,kicsit szégyenkeztem is kapásból a részben kézzel öszetolt statikus HTML oldalam miatt..
szereznem kell többekközt fullos dreamweawert,hogy esélyem legyen kikecmeregni a kőkorból ;)

Megnéztem,ehhez nincsenek még ingyenes sablonok és teljesen külön világ,nem jó hozzá semmi a 2.x-ből.
MotoHacker

HozzászólásSzerző: Bithunter Dátum: 2007.06.16. 20:34

Hivatalosan ez már nem béta, de azért még nem is a végleges kiadás. Bízom benne, hogy kritikus hibáktól már mentes, a honlap szerint "élő környezetben való használatra szánták". Amúgy meg tököm sem tudja, mit takar a "RC - Release Candidate". :)

Én jól elvagyok a statikus html oldalammal, nem is tervezem hogy elkezdjek flash-t barkácsolni. Ebben a témában szerintem a tartalom a lényeg, a megjelenés másodlagos. Persze az sosem hátrány ha szép is valami, de nem követelmény hogy minden mozogjon. :D
Bithunter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Jedi Dátum: 2007.06.16. 20:42

Klafa az új fórum! Bár még kicsit furfi. :roll:

Bithunter: Nem tudom feltölteni a régi avataromat (4k-val nagyobb mint a limit) és belinkelni sem engedi vmiért. Fel tudnád pakolni manuálisan?
Ő lenne az: Kép (ez anim gif, amit sikerült feltölteni az egy statikus gif)

Jedi / conSalves
Jedi

HozzászólásSzerző: Bithunter Dátum: 2007.06.16. 20:48

Parancsolj, máris tiéd Guybrush! ;)

Hmm... az kicsit zavaró, hogy ha a válaszból törlöm az idézetet, akkor nincs rá utalás hogy kinek válaszolok!
Bithunter
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Jedi Dátum: 2007.06.16. 20:55

Bithunter írta:Parancsolj, máris tiéd Guybrush! ;)

Köszi! Kép
Jedi

Következő

Vissza: Fórum / Forum